img - megaphone
Dodaj Ogłoszenie

i dotrzyj do grona prawie 7 000
myśliwych miesięcznie!

Wypróbuj i zyskaj!
  • nielimitowana liczbę ogłoszeń
  • za 0 zł
  • przez 90 dni
Dodaj ogłoszenie

Rewolwery

Brak ogłoszeń.

Rewolwery używane - ogłoszenia kupna i sprzedaży

Broń krótka ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Obecnie wg prawa polskiego w myślistwie stosowanie tego typu broni jest zakazane - może ona służyć jako okaz kolekcjonerski lub do celów sportowych. Dotyczy to również rewolwerów, czyli broni powtarzalnej wielostrzałowej, których historia sięga lat 30. XIX, kiedy to Samuel Colt zbudował pierwszy rewolwer. Decyzja ustawodawcy przypadła do gustu tym łowczym, którzy trafienie z rewolweru myśliwskiego uznawali za niehonorowe. Jednakże wśród zwolenników obecności rewolwerów na polowaniach dominuje pogląd, iż broń krótka może być bardzo przydatna podczas np. poszukiwania podstrzałka. Ranna zwierzyna, ukryta w gęstwinie, może zaatakować nagle i nie dać szansy myśliwemu na obronę ze sztucera czy dubeltówki. W takich okolicznościach doskonałą alternatywą byłyby pistolety i rewolwery, jednakże nie jest to broń w tej chwili dopuszczona do polowań.

Pistolety i rewolwery - oferty użytkowników portalu łowiec.com.pl

Mimo tego nie brakuje osób chętnych na kupno lub sprzedaż broni krótkiej typu rewolwer. Wśród licznych ofert znajdują się znane i podziwiane klasyki, takie jak Smith & Wesson czy Webley. To cenione modele, które dzięki swojej prostej konstrukcji i wykorzystaniu najlepszych dostępnych materiałów w danej epoce są niezwykle wytrzymałe. Nie dziwi więc obecność modeli, których data produkcji sięga nawet lat czterdziestych XX wieku. Odpowiednio konserwowana broń krótka jest w stanie służyć przez dziesięciolecia.

Strona internetowa www.lowiec.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.lowiec.com.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj Polityka prywatności