img - megaphone
Dodaj Ogłoszenie

i dotrzyj do grona prawie 7 000
myśliwych miesięcznie!

Wypróbuj i zyskaj!
  • nielimitowana liczbę ogłoszeń
  • za 0 zł
  • przez 90 dni
Dodaj ogłoszenie

Drylingi

Brak ogłoszeń.

Drylingi używane - ogłoszenia sprzedam / kupię


Wśród broni myśliwskiej jednym z wariantów na polowania jest stosowanie drylingu, czyli broni o trzech lufach. W polskiej tradycji łowieckiej jest to dość nowy rodzaj broni, ale zyskujący na popularności. Drylingi wywodzą się z Niemiec i Austrii, ale nie wszędzie znalazły uznanie - dotyczy to w szczególności Wielkiej Brytanii, gdzie na tego typu broń patrzy się z politowaniem. W Polsce natomiast drylingi uznaje się za dobrą, uniwersalną broń użytkową, zwaną również łamaną. W łowiec.com.pl znajdziesz ceny drylingów używanych w ogłoszeniach kupna i sprzedaży. Wśród nich nie brakuje drylingów Sauer, Fortuna czy Merkel Suhl. Są to bronie uniwersalne, dzięki zastosowaniu dwóch luf na śrut i jednej kulowej lub jak w przypadku ekspresu - dwóch kulowych i jednej śrutowej. Dzięki temu doświadczony myśliwy jest przygotowany na różnego rodzaju zwierzynę bez potrzeby korzystania z dwóch sztuk broni. Jednocześnie drylingi z dwoma lufami kulowymi stały się popularniejsze z powodu zwiększenia populacji grubego zwierza (m.in. dzików).

Od czego zależy cena drylingu?

Marka broni to nie wszystko. Chociaż renoma producenta ma znaczenie, to ważny jest stan techniczny broni. Drylingi to bardziej skomplikowany rodzaj orężą myśliwego, przez co szczególną uwagę należy zwrócić na jej konserwację, która powinna być przeprowadzana co roku. Ponadto w wielu wypadkach dryling ma dołączoną optykę, na której parametry również powinniśmy zwracać uwagę, podobnie jak na sam kaliber broni i jego przeznaczenie.

Strona internetowa www.lowiec.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.lowiec.com.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj Polityka prywatności