img - megaphone
Dodaj Ogłoszenie

i dotrzyj do grona prawie 7 000
myśliwych miesięcznie!

Wypróbuj i zyskaj!
  • nielimitowana liczbę ogłoszeń
  • za 0 zł
  • przez 90 dni
Dodaj ogłoszenie

Maczety

Brak ogłoszeń.

Nowe i używane maczety - oferty sprzedaży

Wędrówka w zalesionym terenie wymaga przedzierania się przez gęstwiny - wówczas bardzo pomocna okazuje się maczeta karczownik, z którą pokonanie zarośli nie będzie trudne. Dostępne w tej kategorii maczety mogą również służyć podczas rąbania drewna na opał - nie tylko w lesie, ale np. w ogrodzie jako alternatywa dla toporka czy siekiery. Jednak głównym przeznaczeniem maczet jest praca w terenie. Współczesna maczeta survivalowa jest inspirowana mieczami i ostrzami, które pochodzą z różnych zakątków świata - od Azji po Europę, np. kukri czy gladius. Zastosowanie dawnych kształtów w połączeniu z nowoczesną technologią wytwarzania stali węglowej pozwala na uzyskanie maczet o wyjątkowych parametrach tnących oraz wytrzymałości, dzięki której będzie służyć wiele lat.

Maczeta do lasu

Ostrze, z którym udajemy się do lasu, powinno być dobrze wyważone oraz oczywiście sprawdzać się w warunkach polowych. Istotne są takie jak aspekty jak między innymi kształt rękojeści, materiał zastosowany do wytworzenia ostrza oraz jego wielkość. Zastosowanie odpowiednich parametrów gwarantuje, iż maczeta idealnie sprawdzi się w każdych warunkach i poradzi sobie z rąbaniem, cięciem czy karczowaniem. W przypadku maczet warto zwrócić uwagę na pochwę - czy poprawnie zabezpiecza ostrze przed przypadkowym wysunięciem się oraz czy posiada odpowiednie paski i szlufki, dzięki którym z łatwością można całość przytroczyć do spodni, plecaka czy innego elementu ekwipunku myśliwskiego.

Strona internetowa www.lowiec.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.lowiec.com.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj Polityka prywatności