img - megaphone
Dodaj Ogłoszenie

i dotrzyj do grona prawie 7 000
myśliwych miesięcznie!

Wypróbuj i zyskaj!
  • nielimitowana liczbę ogłoszeń
  • za 0 zł
  • przez 90 dni
Dodaj ogłoszenie

Dubeltówki

Dubeltówka Bajkał kal 16/70

Sprzedam używaną broń myśliwską:...

450 PLN
Łódź
Dodane: 27-06-2024

Dubeltówka Iż-43M kaliber 12/70

Dubeltówka Iż-43M kaliber 12/70.

400 PLN
Zawadzkie
Dodane: 10-06-2024

Dubeltówka SIMSON

Sprzedam dubeltówkę SIMSON SUHL...

1000 PLN
Krasnystaw
Dodane: 01-06-2024

Iż 58

Witam mam na sprzedaż broń iż 58...

800 PLN
Łęczyca
Dodane: 01-06-2024

Sauer

Witam mam na sprzedaż broń sauer vorm...

800 PLN
Łęczyca
Dodane: 01-06-2024

Dubeltówki - ogłoszenia sprzedam / kupię

Dubeltówka jest obecnie uważana w myślistwie za klasyczną broń do polowań - szczególnie w wypadku modeli nieco bardziej wiekowych. Dubeltówka to broń przeznaczona głównie na ptactwo i drobną zwierzynę - do jej ładowania stosuje się śrut. Broń ta wymaga odpowiedniego przygotowania - nadaje się jednak dla początkujących myśliwych. Dubeltówki uważa się za broń z duszą, dlatego tak bardzo myśliwi zwracają uwagę nie tylko na ich stan techniczny czy parametry, ale również na wrażenia wizualne czy częstotliwość występowania danego modelu w Polsce. Wśród najbardziej cenionych przez myśliwych modeli znajduje się dubeltówka Sauer, ale w tej kategorii znajdą się także oferty sprzedaży dubeltówek Belgien, Suhl i inne. Dubeltówki te są opisane dwoma liczbami, np. 16/70, gdzie liczba 16 oznacza ilość kul odlanych z jednego funta ołowiu,, a druga liczba natomiast oznacza długość komory nabojowej.

Oferty sprzedaży broni myśliwskiej w sklepie łowiec.com.pl

W przypadku dubeltówki istnieje również możliwość wykorzystania jej do strzelania kulami - służy do tego specjalna amunicja, tzw. breneka. Uważa się ją jednak za amunicję mniej precyzyjną od tradycyjnej kuli, przeznaczoną do oddawania strzałów z odległości ok. 40 metrów. Warto przy tym pamiętać o odpowiedniej konserwacji broni, aby mogła służyć kilku pokoleniom myśliwych. Jednocześnie podczas zakupu dubeltówki należy dokładnie ocenić stan techniczny konkretnego modelu, aby uniknąć rozczarowania czy wymiany broni - w razie wątpliwości najlepiej zwrócić się do doświadczonego rusznikarza.

Strona internetowa www.lowiec.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.lowiec.com.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj Polityka prywatności